Tongün

1967  yılında Sami TONGÜN tarafından İstanbul’da kurulan TONGÜN bir aile şirketidir. 

Günümüzde bünyesinde 3 ayrı şirketten oluşan TONGÜN GRUP yaklaşık 45 yılık bilgi ve tecrübesini, Gebze'de bulunan 30.000 m² alana kurulu entegre tesislerinde, BMC - SMC hammadde ve camelyaf katkılı polyester ürünlerin imalatına aktarmaktadır.

 

2011 yılı itibarı ile modern tesislerine bir yenisini daha ekleyen TONGÜN, ABS ve polikarbonat bazlı ürünlerin imalatına başlamış, TONGÜN PLUS® markalı ABS ve polikarbonat ürünleriyle kısa sürede pazardaki yerini almıştır.

Talaşlı imalat, bilgisayar destekli kalıp - tasarım alanlarındaki (CAD/CAM) tecrübesi ve AR-GE laboratuarının da çalışmalarıyla her türlü mühendislik projeye çözümler sunabilmektedir.

Hammmaddeden nihai ürüne kadar üretimin her sürecinde kalite kontrol uygulamalarından taviz vermeyen TONGÜN, ulusal ve uluslararası standartlardaki üretimini TSE, UL, GOST-R vb. ürün belgeleri, ISO 9001-2008  &  ISO 14001 Kalite Yönetim Sistemi belgeleri ile de tescil ettirmiştir.

Dünya çapında “TONGÜN” adı ile özdeşleşmiş kalitesi sayesinde, imal etmiş olduğu ürünleri Türkiye ve dünya çapında müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Videolar